RK73H1JTTD7682F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD7682F
Description
RES 76.8K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
76.8 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%